Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia 9:00-16:30, So 9:00-11:00)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Aké hračky milujú bábätka od narodenia do 3 mesiacov? Čo na hračkách obdivujú a čo ich na nich baví?
07.07.2021

Aké hračky milujú bábätka od narodenia do 3 mesiacov? Čo na hračkách obdivujú a čo ich na nich baví?

Každý rodič chce malému bábätku ponúknuť atraktívne hračku, ktorá upúta jeho pozornosť, ale mali by sme sa oboznámiť s tým, ako vlastne naše novorodeniatko vníma svet okolo seba. Predtým sa rozšírila fáma, že novorodenec nevidí, tento fakt sa nezakladá na pravde. Zdravé bábätko samozrejme vidia, jeho zrak však ešte nie je plne vyvinutý a novonarodené bábätko nedokáže na svet okolo seba zaostriť tak kvalitne a farebne ako jeho dospelí rodičia a starší súrodenci. Odborné publikácie uvádza, že novorodenec vidí zhruba na vzdialenosť 25-30 cm. Pre novorodeniatko je okolitý svet čiernobiely, neostrý a proste a jednoducho rozmazaný - všetko sa mu zostruje a vyfarbuje pozvoľna mesiac po mesiaci. Kvalitne Vás bábätko vidí vo veku 3 mesiacov.

Bábätko číta vašu tvár aj emócie

Aj keď novorodenec v prvých týždňoch života vníma okolie rozmazane, je schopný približne z tridsaťcentimetrovú vzdialenosti zachytiť pohyb a mimiku tváre (úsmev, zamračenie, zľaknutie, strach či prekvapenie). Mamičkinu tvár číta bábätko veľmi dobre a veľmi často a to hlavne preto, že sú spoločne často v tesnom kontakte. 30cm je totiž približne vzdialenosť tváre bábätka od tváre mamičky pri dojčení.

Aké hračky milujú tí najmenší?

Najmenšie bábätká vo veku od jedného do troch mesiacov sú fascinovaná ľudským (mamičkiným) tvárou (a všetkým, čo ho napodobňuje a pripomína), predovšetkým očami. Najobľúbenejšie hračkou bábätiek ste teda vy samy. Akékoľvek žmurkanie, lesk očí, úsmev, ktorý sa v nich prejaví a rôzne pitvoření bábätka baví a vydrží sa na ne udivene pozerať, ste ich obľúbená, živá a pohyblivá hračka 🙂. Dojčatá priťahujú kontrasty, najviac však kontrast čiernobiely, to je pre Vás mamičky rada, ktorú sa riaďte pri výbere hračiek na zavesenie a dekorácií na stenu či strop do detskej izbičky.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi