Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia 9:00-16:30, So 9:00-11:00)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Elektrické autíčka
  4. Ako sprevádzkovať vysielačku (ovládač) elektrického autíčka?

Ako sprevádzkovať vysielačku (ovládač) elektrického autíčka?

Pri niektorých typoch elektrických autíčok je potrebné prepnúť prevádzku do režimu diaľkového ovládania na palubnej doske autíčka. Ovládač tak úplne prevezme riadenie, ovládať možno ako smer a rýchlosť pohybu, tak zatáčanie.

 

Nové typy ovládačov je však nutné s elektrickým autíčkom  najprv spárovať. Po úspešnom spárovaní potom ovládač ovláda len to elektrické autíčko, s ktorým je ovládač spárovaný a nie je nutné ho aktivovať na palubnej doske autíčka. Hlavnou výhodou týchto moderných ovládačov je, že možno používať aj niekoľko elektrických autíčok v dosahu vysielačov súčasne, každý ovládač však ovláda len s ním spárované autíčko. Nemôže sa tak stať, že sa napríklad na detskom ihrisku zíde viac autíčok a všetky ich ovláda majiteľ najsilnejšieho vysielača ako pri niektorých RC modeloch autíčok.

 

Spárovanie ovládača s elektrickým autíčkom  je nutné vykonávať nielen pri prvom spustení, ale aj po každej výmene batérií. Pre spárovanie elektrického autíčka slúži špeciálne tlačidlo na ovládači. Ak ovládač nie je týmto tlačidlom vybavený, spárovanie sa spustí súčasným stlačením tlačidiel "vpred" a "vzad", celkom výnimočne u niektorých ovládačov môže byť použité aj súčasne stlačenie tlačidiel "vľavo" a "vpravo". Ak je tlačidlami aktivovaný režim párovania (vyhľadávanie elektrického autíčka), kontrolka na ovládači začne blikať.

Elektrické autíčko bmw x6 luxury, lak, 12v, čalúne, - 219 € od ...

Spárovanie elektrického autíčka

 

Nabite elektrické autíčko a pripravte si ovládač s vloženými batériami. Autíčko vypnite pomocou hlavného vypínača. Na ovládači stlačte tlačidlá, ktoré aktivujú režim vyhľadávania (párovania), kontrolka na ovládači začne blikať. Počas troch sekúnd hlavným vypínačom zapnite autíčko. Počas desiatich sekúnd by malo dôjsť k spárovaniu, čo je signalizované tak, že kontrolka na ovládači blikať prestane. Teraz je možné autíčko ovládať pomocou ovládača. Overenie správneho spárovania elektrického autíčka s ovládačom vykonáte jednoducho tak, že skúsite ovládačom zatočiť doľava a doprava, kolesá autíčka by mala okamžite reagovať.

 

V niektorých prípadoch je možné, že napríklad vplyvom rádiového rušenia nedôjde ku spárovaniuna prvýkrát, v takom prípade postup opakujte.

 

Ak si však neviete rady, pozrite si náš obrázkový návodspárovania elektrického autíčka s ovládačom.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi