Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia 9:00-16:30, So 9:00-11:00)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Tipy na zmysluplné hračky pre deti od 1 roka
07.07.2021

Tipy na zmysluplné hračky pre deti od 1 roka

Hračky pre deti od 1 roka

Prvý rok je obrovský míľnik v živote dieťatka aj jeho rodičov. Z nášho malého bábätka sa stáva osobnosť. Samostatne sa pohybuje, myslí a tiež dáva najavo čo sa mu páči a čo nie je úplne podľa jeho predstáv. Za prvý rok nastane u dieťaťa obrovský pokrok po psychickej i fyzickej stránke. Toľko zmien za rok ako práve v jeho prvom rôčiku života sa už v tých ďalších neudeje. Deti v tomto veku sú rozkošné a každý deň nás milo prekvapujú a učia sa (a občas aj nás rodičov 😉) niečo nové. Sú už veľmi vnímavé, snažia sa „komunikovať“ s okolím. Ich bucľaté ručičky si idú presne za svojim cieľom a čoraz lepšie dokážu stláčať, posúvať, vkladať a neskôr aj stavať.

Čo treba rozvíjať u ročného dieťaťa?

V tomto veku je potrebné rozvíjať ich jemnú aj hrubú motoriku, porozumenie a tiež koordináciu oko – ruka. My sa riadime heslom, že menej je viac, a preto v našom eshope Detský Kútik ponúkame iba zmysluplné a kvalitné hračky, ktoré sa budú vo vašej rodine zaručene dediť z generácie na generáciu. Pre rozvoj úchopu, koordináciu oko-ruka a tiež jemnej motoriky sú skvelé jednoduché puzzle na vkladanie s tromi rôznymi geometrickými tvarmi.  Majú dostatočne veľké úchyty, aby sa dobre držali aj v tých najmenších ručičkách. Pod tvarmi sa ukrývajú zvieratká s detailom v rovnakej farbe, vďaka ktorému dieťa pochopí kam treba vložiť jednotlivé dieliky.

Pri hre sa máme zabaviť, ale aj niečo naučiť.

Deti od malička milujú zvieratká, takže ich oči a následne aj ručičky určite zaujme drevené vkladacie puzzle s farebnými zvieratkami z džungle. Tie výborne poslúžia aj na rozvoj poznania u dieťaťa a jeho rečových schopností. „Ukáž mi, kde je zebra? Ako robí lev?“ Prípadne dieťatku zaspievajte známu pesničku Ide, ide slon . Pri spievaní sa určite skvele zabavíte a vďaka chytľavej melódii a textu naučíte dieťatko rozoznávať jednotlivé zvieratká.

Deti sa učia pozorovaním

Deti po prvom rôčiku začínajú byť veľmi zvedavé a zaujíma ich čo robíme my rodičia. Čo si budeme hovoriť, my mamy trávime veľa času v kuchyni a tiež pri upratovaní. Pokiaľ je to možné zapájajte dieťa odmalička aj do týchto činností. Vysvetľujte mu, že maminka varí, aby sme mali čo papať a upratuje, aby sme doma mali čisto a voňavo. Ak sa bojíte dieťa pustiť k niektorým reálnym činnostiam môžete mu simulovať hru na upratovanie. Vysypte mu drevené zvieratká  z vrecúška na zem a povedzte, že tiež musí zvieratká upratať. Ukážte mu, ako priradiť a spojiť telo s hlavičkou a následne vložiť späť do vrecúška. Verte, že dieťatko bude mať na hodnú chvíľku o zábavu postarané. Vy si pri ňom zatiaľ poskladáte bielizeň, alebo dokončíte inú potrebnú činnosť. Skladanie zvieratiek pomocou magnetu rozvíja okrem jemnej motoriky aj predstavivosť vášho drobčeka.

 

Ak by ste v tomto článku náhodou nenašli to, čo ste hľadali inšpirovať sa môžete v našom eshope v kategórii hračky pre najmenších. Ak máte otázky, alebo potrebujete poradiť vo výbere neváhajte sa na nás s dôverou obrátiť. S radosťou vám pomôžeme a poradíme.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi