Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia 9-17, So 9-11)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Ako sa deti učia
30.07.2021
Ako sa deti učia
Každé dieťa je jedinečné, a hoci to, čo si prečítate nižšie, platí vo všeobecnosti, je dôležité, aby ste mu venovali čas a pozreli sa na to, čo mu fun... čítať celé
Je lepšie hrať sa s prírodnými materiálmi? Je lepšie hrať sa s prírodnými materiálmi?
Prečo si niektoré herné materiály vážime pred ostatnými? Čo je také zvláštne na piesku, vode, paliciach a hline? čítať celé
Tipy na zmysluplné hračky pre deti od 1 roka
07.07.2021
Tipy na zmysluplné hračky pre deti od 1 roka
Prvý rok je obrovský míľnik v živote dieťatka aj jeho rodičov. Z nášho malého bábätka sa stáva osobnosť. Samostatne sa pohybuje, myslí a tiež dáva naj... čítať celé
Zobraziť všetky články
Chcem si nechať zasielať Newsletter

Newsletter Vám bude odoslaný na vám vložený kontaktný email

. .

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Drevené hračky
  4. 5 dôvodov na kúpu drevených hračiek

5 dôvodov na kúpu drevených hračiek

Dôvod č. 1: Drevené hračky sú stabilné
Drevo je trváci materiál, a preto ho deti tak ľahko nezničia. V porovnaní s plastovými hračkami a hračkami z iných materiálov je drevo trvanlivý materiál. Toto je sčasti zapríčinené tým, že mnohé drevené hračky sú čiastočne alebo úplne ručne vyrobené.

Dôvod č. 2: Drevené hračky sú udržateľné
Chcete mať o niečo viac ekologickú domácnosť? Začnite s hračkami Vašich detí a naučte ich byť viac ekologicky zodpovedným. Väčšina drevených hračiek sa vyrába pomocou trvalo udržateľných metód a rýchlo rastúcich stromov.

Dôvod č. 3: Drevené hračky sú cenovo dostupné
Pri iných materiáloch trvá dlhšie, kým sa z nich vyrobia lacnejšie hračky. Pri drevených hračkách tento problém odbúda, a namiesto toho, aby sme desaťkrát kupovali tú istú hračku, môže drevená hračka prežiť až desať rokov. To znamená, že v dlhodobom horizonte to stojí aj za prvotnú vyššiu cenu.

Dôvod č. 4: Drevené hračky trénujú jemné motorické zručnosti
Či ide o koordináciu, rozhodovanie, flexibilitu alebo hľadanie rovnováhy; drevené hračky pomôžu Vášmu dieťaťu zlepšiť všetky zo spomínaných. Počas hry sa Vaše dieťa nielen zabáva, ale aj učí zručnosti nevyhnutné pre rast jeho intelektu. Napríklad, detské drevené autíčka sú ťažšie ako iné, a preto sa dieťa musí snažiť viac, aby sa kolesá otáčali. Je to teda aj tréning koordinácie a sily, dieťa musí vynaložiť ten správny tlak a energiu, aby sa autíčko hýbalo a dosiahlo požadovanú rýchlosť. 

Dôvod č. 5: Drevené hračky jednoducho vyzerajú dobre
OK, možno to nie je úplná priorita pri kúpe. Na druhej strane je predsa pekný vzhľad hračky skvelý doplnok. Drevené hračky sú nadčasové, štýlové a jednoducho – sú naše najobľúbenejšie. 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi