Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia 9:00-16:30, So 9:00-11:00)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Drevené hračky
  4. 5 dôvodov na kúpu drevených hračiek

5 dôvodov na kúpu drevených hračiek

Dôvod č. 1: Drevené hračky sú stabilné
Drevo je trváci materiál, a preto ho deti tak ľahko nezničia. V porovnaní s plastovými hračkami a hračkami z iných materiálov je drevo trvanlivý materiál. Toto je sčasti zapríčinené tým, že mnohé drevené hračky sú čiastočne alebo úplne ručne vyrobené.

Dôvod č. 2: Drevené hračky sú udržateľné
Chcete mať o niečo viac ekologickú domácnosť? Začnite s hračkami Vašich detí a naučte ich byť viac ekologicky zodpovedným. Väčšina drevených hračiek sa vyrába pomocou trvalo udržateľných metód a rýchlo rastúcich stromov.

Dôvod č. 3: Drevené hračky sú cenovo dostupné
Pri iných materiáloch trvá dlhšie, kým sa z nich vyrobia lacnejšie hračky. Pri drevených hračkách tento problém odbúda, a namiesto toho, aby sme desaťkrát kupovali tú istú hračku, môže drevená hračka prežiť až desať rokov. To znamená, že v dlhodobom horizonte to stojí aj za prvotnú vyššiu cenu.

Dôvod č. 4: Drevené hračky trénujú jemné motorické zručnosti
Či ide o koordináciu, rozhodovanie, flexibilitu alebo hľadanie rovnováhy; drevené hračky pomôžu Vášmu dieťaťu zlepšiť všetky zo spomínaných. Počas hry sa Vaše dieťa nielen zabáva, ale aj učí zručnosti nevyhnutné pre rast jeho intelektu. Napríklad, detské drevené autíčka sú ťažšie ako iné, a preto sa dieťa musí snažiť viac, aby sa kolesá otáčali. Je to teda aj tréning koordinácie a sily, dieťa musí vynaložiť ten správny tlak a energiu, aby sa autíčko hýbalo a dosiahlo požadovanú rýchlosť. 

Dôvod č. 5: Drevené hračky jednoducho vyzerajú dobre
OK, možno to nie je úplná priorita pri kúpe. Na druhej strane je predsa pekný vzhľad hračky skvelý doplnok. Drevené hračky sú nadčasové, štýlové a jednoducho – sú naše najobľúbenejšie. 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi